Akcja! Digitalizacja podczas HMD

Narodowy Instytut Audiowizualny dołącza w tym roku do Home Movie Day w ramach prowadzonej przez siebie w różnych miejscach Warszawy Akcji! Digitalizacja – wydarzenia, podczas którego zbierane i digitalizowane są stare kasety wideo z zapisami dnia codziennego, rodzinnych wydarzeń oraz filmów amatorskich. Tutaj i tutaj możecie przeczytać więcej o poprzednich Akcjach NInAy

W niedzielę będziemy wspólnie oglądać przyniesione przez Was filmy na kasetach VHS. A tych wszystkich, którzy chcieliby swoje kasety za darmo zdigitalizować, poprosimy o zostawienie ich wtedy u nas (będą bezpieczne!). Po kilku dniach będzie można je odebrać – już na płycie – z siedziby NInAy (ul. Wałbrzyska 3-5).

Narodowy Instytut Audiowizualny zajmuje się ochroną i rozwojem polskiego dziedzictwa audiowizualnego: gromadzi, archiwizuje, rekonstruuje i dokumentuje twórczość audiowizualną oraz umożliwia powszechny do niej dostęp. Na portalu www.nina.gov.pl udostępnia zarchiwizowane dokumenty, fabuły, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, a nawet relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne, audycje radiowe oraz oraz internetowe pismo www.dwutygodnik.com. Zajmuje się także wydawaniem książek, nagrań koncertów i spektakli teatralnych, filmów dokumentalnych, antologii animacji. Organizuje ponadto festiwale i inne wydarzenia kulturalne, np. Festiwal Józefa Robakowskiego Pętle Czasu w Łodzi, Festiwal Muzyki Pawła Szymańskiego w Studiu Polskiego Radia czy obchody 60. lecia Polskiej Animacji w 2008 roku.

Reklama