Dyskusja „Polskie kino amatorskie: od AKFów do wspólczesności”

Na zakończenie tegorocznego Home Movie Day, o godzinie 16:00 przygotowaliśmy dyskusję z udziałem twórców i animatorów amatorskiego ruchu filmowego. Wspólnie porozmawiamy o przeszłości kina amatorskiego w Polsce, fenomenie Amatorskich Klubów Filmowych, roli edukacji filmowej zarówno współcześnie, jak i kilkadziesiąt lat temu. Zastanowimy się także nad tym, w jaki sposób zmieniająca się technologia wpływa na jakość i tematykę filmów, które tworzą amatorzy.

Naszymi gośćmi będą między innymi panowie Leszek Szymański – fototechnik i operator, który w warszawskiej telewizji kablowej Porion prowadził program poświęcony filmowcom-amatorom „Z własną kamerą” oraz  Leszek Boguszewski – zdobywca 122 nagród na festiwalach filmowych oraz edukator filmu, prowadzący od lat zajęcia dla zainteresowanych w Amatorskim Klubie Filmowym SAWA.

Natomiast przed dyskusją, o godzinie 15:30, zapraszamy wszystkich wspominających z nostalgią program „Pieprz i wanilia” na jego projekcję na wielkim ekranie Sali Stolica! Wspólnie z Tonym Halikiem i Elżbietą Dzikowską przeniesiemy się do Ameryki Południowej, by odkryć „Tajemnicę Machu Picchu”.

Reklama