Już po raz 4. zapraszamy na warszawskie Home Movie Day!

Tym razem spotkamy się w sobotę i niedzielę 21 i 22 października 2017 roku na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Wybrzeże Kościuszkowskie 37).

Tradycyjnie zapraszamy wszystkich miłośników i posiadaczy amatorskich filmów na wąskich taśmach (w formatach 16 mm, 8 mm i Super 8 mm) na konsultacje z konserwatorami i archiwistami filmowymi, podczas których domowe filmy zostaną sprawdzone i zreperowane, tak by można było je dalej bezpieczne przechowywać, ale także zdigitalizować, a nawet wyświetlić na projektorze.

Prócz konsultacji, podczas Home Movie Day, po raz pierwszy w Polsce zaprezentujemy najnowszy film jednego z najwybitniejszych reżyserów i autorów instalacji artystycznych, wykorzystującego w swoich pracach domowe filmy Pétera Forgácsa pt. Picturesque Epochs (2017). Ponadto zaprosimy na warsztaty tworzenia filmów found footage z amatorskich materiałów oraz na pokaz home movies z muzyką na żywo Mirona Grzegorkiewicza i Mateusza Franczaka.

Tegoroczne Home Movie Day odbędzie się w ramach projektu Found Footage: Ożywianie archiwów, podczas którego po raz pierwszy w Polsce zostaną pokazane najwybitniejsze filmy wykorzystujące technikę found footage, jak również polskie filmy i projekty artystyczne wykorzystujące tę technikę. Pokazom towarzyszyć będą dyskusje z polskimi twórcami oraz ekspertami zajmującymi się tego rodzaju kinem. Na wydarzenie zapraszamy w weekend 14 i 15 października również na ASP. Więcej informacji o tym projekcie w zakładce Ożywianie archiwów.

Reklama