Warsztaty noncamerowe

Jak zrobić własny film? Wystarczy wiedzieć, co przycisnąć w telefonie i gotowe! Ale gdyby tak chcieć  stworzyć go na taśmie filmowej, to sprawa zaczyna się trochę komplikować… Podczas Home Movie Day będziemy nie tylko pokazywać, jak dbać o domowe filmy na wąskich taśmach i wyświetlimy je na dużym ekranie, ale także stworzymy film w technice noncamerowej.

Polega ona na malowaniu, drapaniu i dokonywaniu różnych innych czynności bezpośrednio na taśmie filmowej, bez użycia kamery. W ten sposób powstają abstrakcyjne i nieprzypominające żadnych innych obrazy – animacje, których bohaterami stają się kolor i faktura. Natomiast wykorzystując taśmy, na których już wcześniej został nakręcony film, na przykład home movie, obrazy codzienności można uzupełnić i przekształcić w sposób, który nie śnił się nawet najlepszym specom od efektów specjalnych.

Na zachętę prezentujemy kultowy film mistrza techniki noncamerowej – Jak działa jamniczek? Juliana Antoniszczaka:

 

Na warsztaty, podczas których będziemy tworzyć nasz film, zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych w sobotę o godzinie 15:00. Ich efekt, z akompaniamentem Warsaw Improvisers Orchestra zaprezentujemy podczas pokazu kończącego tegoroczne Home Movie Day, w niedzielę o godzinie 16:00.

Reklama